• İskele Kalıp ve Hareketli Platform Teknolojileri İhtisas Fuarı
  • 21-24 Ekim 2020
Kalan Süre

Haberler

Kara kalıplardan modern teknolojilere geçiş! İskele Kalıp Global Fuarı

Türk inşaat sektörü, yatırım büyüklüğü ve teknolojisiyle ilkleri bünyesinde barındırarak mega projelere imza atma devam ediyor. İnşaat sektörü, son 15 yılda yüksek büyüme rakamlarına ulaşırken, kalıp-iskele pazarının da büyümesini tetikledi. Almanya’dan sonra Avrupa’nın en büyük ikinci pazarı konumunda yer alan Türk kalıp-iskele pazarının yıllık cirosu 400 milyon doları geçti.
 
İnşaat sektörüne paralel olarak büyümesini ve gelişmesini sürdüren iskele ve kalıp sektörü, son yıllarda teknolojiye ayak uydurarak modern kalıp-iskele sistemlerine geçiş yaptı. Ayrıca, güvenli iskele kullanımında da ciddi bir artış yaşandı. Şartnameler değişti, değişmeye devam ediyor. 
 
Sektör içerisinde “kara kalıp” diye adlandırılan eski yöntemlerin kullanımı hali hazırda devam ediyor. Fakat, sektördeki genel eğilim yeni modern kalıplar yönünde. Şu anda yüzde 55-60 oranında görülen modern kalıp sistemi kullanımının; hız, güvenlik ve ekonomik avantajlarından ötürü artacağı ifade ediliyor.
 
 
Tamamen mühendislik çözümlü ve insan hatalarının asgari düzeyde tutulduğu hesaplanmış iş gücü ve imalat sürelerine sahip teknolojik kalıp sistemleri hem büyük projeler için planlanan sürelerin altında iş bitimi sağlıyor hem de güvenliği birinci öncelik görerek Avrupa normlarında inşaat sürecinin her aşamasında tam bir iş ve işçi güvenliği oluşturuyor. 
 
Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlayacak en son teknolojiye ait sistemler ve ürünlerin sergileneceği sektörün en büyük buluşmasında siz de yerinizi alın. İskele Kalıp ve Hareketli Platform Teknolojileri İhtisas Fuarı 21-24 Ekim 2020 tarihleri arasında CNR Expo Yeşiköy'de.