• İskele Kalıp ve Hareketli Platform Teknolojileri İhtisas Fuarı
  • 21-24 Ekim 2020
Kalan Süre

Haberler

Yıllık cirosu 400 milyon doları geçen iskele kalıp pazarı iştah kabartıyor

Yapıların hızlı, kaliteli ve güvenli bir şekilde inşa edilmesini sağlayan önemli unsurların başında iskele-kalıp sistemleri geliyor. İnşaat sektörüne paralel olarak büyümesini ve gelişmesini sürdüren iskele ve kalıp sektörü, son yıllarda teknolojiye ayak uydurarak modern kalıp-iskele sistemlerine geçiş yaptı.
 
Söz konusu değişim ile birlikte sektörün iş hacmi de arttı. Almanya’dan sonra Avrupa’nın en büyük ikinci pazarı konumunda yer alan Türk kalıp-iskele pazarının yıllık cirosu 400 milyon doların üzerinde. Önümüzdeki dönemde pazarın istikrarlı bir şekilde büyüyeceği öngörülüyor. 
 
Durum böyle olunca da inşaat maliyetlerinin yüzde 1’ini oluşturan ve kendi içerisinde ciddi bir büyüme potansiyeline sahip olan kalıp-iskele sistemleri,  yatırımcıların iştahını kabartıyor. 
 
 
Sektörün önemli oyuncuları da buna bağlı olarak, cirolarının önemli bir kısmını Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarına ayırarak, ürün portföylerini geliştiriyorlar. Ayrıca, firmalar ihracat yaptıkları ülke sayısını önemli ölçüde artırma başarısı gösterdi. Sektör, başta Rusya, Fransa, İtalya, Kazakistan, Irak, Cezayir, Katar, Kuveyt, Suudi Arabistan olmak üzere ABD, Avustralya, Endonezya, Malezya, Hindistan, Hollanda, İsviçre, Küba, Tanzanya, Güne, Nijerya, Çad gibi ülkeleri de içeren geniş bir coğrafyada dünyanın 115 ülkesine ihracat gerçekleştiriyor.
 
CNR Holding kuruluşu olan Tepe Fuarcılık tarafından organize edilecek İskele Kalıp Global Fuarı, üreticiler ve yatırımcıları en doğru ve etkili platform da buluşturacak. 
 
Türkiye ekonomisine ve sektörün iş hacmine çok büyük katkılar sağlayacak fuar, 21-24 Ekim 2020 tarihleri arasında CNR Expo Yeşiköy'de düzenlenecek.